تبدیل الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت وبمانی با کارت ملی

تبدیل الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت وبمانی با کارت ملی

تبدیل الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت وبمانی با کارت ملی

در سیستم وبمانی سطح کاربری افراد بوسیله انواع پاسپورت وبمانی تعیین می شود.پاسپورت در وبمانی یک مجوز دیجیتال است که بسته به نوع اطلاعات ارسالی و نحوه احراز هویت کاربر صادر می شود. کسانی که برای اولین بار اقدام به افتتاح حساب در وبمانی می کنند در بدو ورود صاحب ابتدایی ترین سطح پاسپورت یعنی الیاس پاسپورت می شوند که به جهت محدودیت های فراوان این نوع پاسپورت توصیه می شود کلیه کسانی که قصد فعالیت در وبمانی را دارند اقدام به ارتقا سطح حساب خود و دریافت فرمال پاسپورت وبمانی کنند.

در زیر انواع پاسپورت وبمانی و محدودیت های انتقال وجه به ازای هر یک از کیف پول های وبمانی را آورده ایم.در این مقاله قصد داریم تا به شما نحوه تبدیل الیاس پاسپورت وبمانی به فرمال پاسپورت را بدون داشتن گذرنامه و حتی مدارک ترجمه شده و تنها با ارائه کارت ملی آموزش دهیم.

قبل از انجام هر کاری لازم است تا شما به آدرس https://passport.wmtransfer.com مراجعه کرده و مطابق تصویر بر روی گزینه Apply for Webmoney Passpor کلیک کنید.

کسانی که قبلا به حساب خود ورود (Login) کرده اند به صفحه زیر منتقل می شوند و کسانی هم که ورود نکرده باشند بعد از ورود و مرحله تایید پیامکی به صفحه زیر هدایت می شوند.در این صفحه شما با کلیک کردن بر روی Continue وارد مرحله بعدی می شوید.

بعد از اینکه از مرحله قبل عبور کردید وارد صفحه ای مشابه تصویر زیر می شوید که در این صفحه شما می بایست مطابق توضیحاتی که در پایین تصویر داده شده فیلد ها را تکمیل کنید.

۱-در این فیلد نام خانوادگی را به انگلیسی یا فارسی وارد کنید.
۲-در این قسمت نام خود را وارد کنید.
۳- در فیلد سوم نام پدر را قرار دهید.
۴-در این فیلد تاریخ تولد خود را به میلادی وارد کنید. برای تبدیل تاریخ شمسی به میلادی می توانید از دکمه مقابل اقدام کنید.
۵-این قسمت مربوط به جنسیت می باشد که آقایان گزینه male و خانم ها گزینه female را انتخاب کنند.
۶-در این قسمت شما می بایست آدرس خود را وارد کنید که به همین منظور بر روی گزینه set کلیک کنید تا وارد صفحه ای به شکل زیر شوید.

در این مرحله بر روی گزینه Choose your actual location کلیک کنید.

در تصویر بالا ابتدا در قسمت The Country کشور خود را انتخاب کنید. سپس از قسمت The Region استان محل زندگی خود را انتخاب کنید. و در پایان از قسمت The City شهر محل سکونت خود را انتخاب کنید و بر روی گزینه ok کلیک کنید.

۷-کد پستی خود را مطابق کارت ملی در اینجا وارد کنید.
۸-ادامه آدرس محل سکونت خود را به ترتیب خیابان، کوچه، آپارتمان و پلاک را در این قسمت وارد کنید. نیاز به ترجمه آدرس ها نیست و شما می توانید به صورت فینگلیش بنویسید.
۹-در این فیلد از منوی کشویی، کشور صادرکننده کارت ملی و یا پاسپورت خود را انتخاب نمایید.
۱۰-در این فیلد اگر از پاسپورت استفاده می کنید شماره پاسپورت و اگر از کارت ملی استفاده می کنید شماره ملی خود را بدون فاصله وارد کنید.
۱۱-در این فیلد اگر از پاسپورت استفاده می‌کنید تاریخ صدور پاسپورت را به لاتین وارد کنید. اما اگر از کارت ملی استفاده می‌کنید، تاریخ اعتبار کارت ملی را درنظر بگیرید، هفت سال از آن کم کنید، تاریخ بدست آمده را به میلادی تبدیل کنید و در این قسمت وارد فرمایید.
۱۲-در این قسمت اگر از پاسپورت استفاده می کنید، در قسمت محل صدور عبارت “Place of Issue” را وارد نمایید. اما اگر از کارت ملی استفاده می کنید، عبارت “National Organization for Civil Registration” را بنویسید.
بعد از اینکه اطلاعات را به طور صحیح وارد کردید بر روی گزینه save کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی شوید.

در این مرحله شما باید تاریخ اعتبار کارت ملی را به میلادی تبدیل کرده و وارد کنید، و اگر از گذرنامه استفاده میکنید، تاریخ Date of Expiry را وارد نمایید. پس از وارد کردن تاریخ اعتبار، بر روی دکمه Save کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.
تذکر: اگر از کارت ملی قدیمی استفاده می کنید تاریخ اعتبار آن را ۲۰۲۰/۰۳/۲۰ در نظر بگیرید.

در این بخش شما با کلیک بر روی Upload passport copy می بایست مدارک خود را آپلود کنید. در صورتی که از کارت ملی استفاده می کنید تصویر پشت و روی کارت ملی را آپلود کنید و در صورتی که از پاسپورت استفاده می کنید تصویر صفحه اول و دوم پاسپورت خود را آپلود فرمایید. در این مرحله اگر با خطا مواجه شدید فرمت و اندازه عکس خود را بررسی کرده و آن را مطابق خطای سیستم تغییر دهید.
بعد از اینکه تصاویر آپلود شدند در پایین صفحه ای که شما تصاویر آپلود شده را مشاهده می کنید از منو کشویی اگر از کارت ملی استفاده می کنید گزینه ID Card را انتخاب کنید و اگر از پاسپورت استفاده می کنید گزینهPassport را انتخاب نموده و بر روی گزینه Finish upload کلیک کنید.
با وارد شدن به صفحه بعدی شما مشاهده خواهید کرد که وبمانی به شما اعلام می کند که ظرف یک یا دو روز کاری نتیجه درخواست شما مشخص می گردد. برای ایرانیان و کسانی که از کارت ملی استفاده می کنند ممکن است این فرآیند تا یک هفته هم طول بکشد چرا که مدارک شما را خود وبمانی ترجمه می کند. چناچه فرآیند به طول انجامید مراتب را از طریق تیکت پیگیری کنید.

همچنین ببینید:

مطالب پیشنهادی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.